Ексклузивно! Борисов: Длъжни сме да направим правителство и да застанем на мястото си на Балканите

https://informiran.net/politika/ekskluzivno-borisov-dlazhni-sme-da-napravim-pravitelstvo-i-da-zastanem-na-myastoto-si-na-balkanite Informiran.net
Ексклузивно! Борисов: Длъжни сме да направим правителство и да застанем на мястото си на Балканите

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви в кулоарите на парламента, че е оптимист и има надежда след срещите с партиите до момента. Днес разговорите на ГЕРБ-СДС за мнозинство и съставяне на правителство продължават. svobodnoslovo.eu
„Засега преговорите вървят добре. И колкото по-мълчим, толкова по-добре. Нека минат всички теми и тогава ще говорим“, заяви той.

„Засега всички, с които разговаряме, имат желание. Това, което след това споделят, е, че има желание и в другите партии също да се направи правителство, поясни Борисов и уточни, че „Има такъв народ“ ще се включат също в разговорите, когато има вече изградена рамка.

Той заяви, че са готови да има и коалиционно споразумение, стига да има резултати от всички тези разговори с партиите.

„Днес започва съвет Западни Балкани - влиянието на Сърбия, влиянието на Гърция, влиянието на Турция е огромно, все по-мощно Унгария се включва в този процес. И ние от лидери на Балканите просто наблюдаваме процесите. Нищо добро не ни очаква, ако това не се случи. Длъжни сме да направим правителство и да застанем твърдо на мястото си“, обясни лидерът на ГЕРБ. 

Коментирай