Случилото се на Евровизия разкри колко дълбоко е увредено обществото на България. Но това не е най-тежкото. По-тежко е, че се показа колко комплексирана, гладна и жадна, лишена от всякаква светлина е българската политическа класа! Която е готова на абсолютно всичко, ние това го знаем, имаме политици, които буквално продават майчиното си мляко, само и само да оцелее и да оживее. Не че няма гръбнак, политическата ни система няма рефлекс за живот! И понеже няма живот, въвлича всичко, до което се докопа в неживото. Безспорно случилото се е голям бонус за Радев, но и минира бъдещето му, след малко ще обясня защо.
Ще продължа с това - За всеки нормален човек е ясно от години, и то от много години, че Евровизия е спорен, глобализиран, ултра либерализиран и извън всякакъв професионален, личностен и политически морал конкурс, в който шества най-силното течение на глобалисткста програма за обезличаване и обезчовечаване. И то през културата, през музиката и танцът. Което автоматично означава и това е доказано с времето, че конкурсът не е поле нито на култура, нито на музика, нито на танц и още по-малко на човечност. Той е платформа на най-тежко промиване на мозъци, което е възможно, но и поле на мега, свръх корупция чрез борба за власт над таланта, над душата. Финансовата, но и психическата корупция там е мега гига! Това, което казвам, не е новина, а реалността. На фона на всичко това участието и победата на България, както и домакинството догодина, е победа на либералния евроатлантически модел, който обединява всичкото зло, с което Западът се сблъска в последните десетилетия. Гласът на разума е заглушен и демонизиран, а всичко е обърнато наопаки и тъмното се представя за светло и обратното. Но и това е разбираемо, България е член на ЕС и на всички глобалистки програми. Сега стигам до корена.
България е страната на Духа, което пък автоматично означава, че подобни неща не могат да виреят тук и ако виреят, причиняват огромни щети. Нашето духовно състояние е различно от това, на което Евровизия е флаг. Затова България, българските политици и културни дейци трябва да бъдат филтър, а не съюзник на Евровизия! Нещата са обърнати наобратно. Ще покажа, че объркването е тотално. Много хора в България казват, че православието е основата ни и така е било вече 1200 години. Обаче вчера точно "православието", не мога да избегна кавичките, застана на страната на глобалистите и остави народа си. Защо, какво се случи? Аз знам отговора.
Сега ще покажа вярната позиция по темата, тази, която българските политици, ако са за България, а не за Билдебергите, за Украйна, за Урсула, трябваше да заявят - Чудесно е, че България участва в конкурса, щастие е хубавата и талантлива певица, но политическата настройка на конкурса, както и дълбоките проблеми на националната културна идентичност на участието, агентите, продуцентите, създателите на песните са неподходящи за претенциите и историята на конкурса. Не е защитен българският културен интерес, защото песента не е българска и не е продуцирана от българи, нито е изпята на български език. Това е ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН, А НЕ ГЛОБАЛЕН конкурс. България може и трябва да коментира позицията на Украйна спрямо българската песен, както и участието на държави извън Европа в него. България може и трябва да коментира всички проблеми на културата е този конкурс, щом толкова иска да участва, а не да става съучастник. Ето това беше правилната позиция, която не изрази абсолютно никой! Победа да, чудесно, но условия и регламент не и то аргументирано! Домакинство да, но при условия за връщане на културата и основните ценности в конкурса, а не първосигналната реакция на калкулатори в мозъците. Никаква Дара не е проблемът и аз го написах много пъти! Проблемът е материала, съдържанието, регламента и огромната политическа анти нормалност в този конкурс! Що се отнася до духовната култура на България, тя може и е длъжна да използва случая за въвеждане на обърнато в нормално състояние и аз очаквам от всеки, който се пише културен и свързан с културата, точно това.
А от политиците очаквам зрялост, която е над монетизиране на ниво крайградска махала. Ето тук е мястото на финала - Ако ПБ оцелеят през тази година на власт, конкурсът Евровизия залага невъобразими нови мини на пътя им, но и на пътя на България и не знам дали някой там знае как да се справи. Сега се радват, но ви уверявам, такива беди ще донесе това домакинство на управляващите, че ще плачат....