Кой, или какво спря плазмения облак, летящ към Земята?

https://informiran.net/lyubopitno/koy-ili-kakvo-sprya-plazmeniya-oblak-letyasht-kam-zemyata Informiran.net
Кой, или какво спря плазмения облак, летящ към Земята?

Рекордно изхвърляне на плазма от Слънцето достига Земята: това озадачава ученитеНякои характеристики на изригването са изненадващи. Очаква се мощна магнитна буря.
Телескопът LASCO/C3 е заснел момента, в който най-голямата плазмена маса, изхвърлена от Слънцето тази година, се е насочвала право към Земята.

„За тези, които не са свикнали с космически изображения, ето някои обяснения. Телескопът снима Слънцето, докато е приблизително по-близо до Земята, тоест вижда плазмата, която лети КЪМ НЕГО. Плазменият облак се разширява и увеличава размера си по време на полет, което създава оптична илюзия, сякаш плазмата лети не „право към обектива“, а встрани на Слънцето. За да добиете представа за мащаба: 
На 31 май Слънцето регистрира най-голямото си изхвърляне на маса тази година, насочено към Земята. Слънчева плазмена протуберация дълга  150 хиляди км се е насочила към Земята. Температурата и, ако вярваме на апаратурата, е била повече от 2 милиона градуса, а скоростта е надхвърляла 1 хиляда км/сек.

Поради това изхвърленият плазмен облак, или част от него, достигна Земята само за 30 часа - ден по-рано от прогнозираното.

Какво означава това:

Плазменият облак, изхвърлен от Слънцето по време на изригването на 31 май, или част от него, достигна Земята за по-малко от 30 часа. Това е почти с един ден по-бързо от прогнозираното.
„Според показанията на космическата апаратура за наблюдение, облак от плазма, изхвърлен вчера от Слънцето, е достигнал Земята. Днес в 8:30 ч. московско време е регистриран изключително силен скок във всички параметри на междупланетната среда“. Според учените, скоростта на слънчевия вятър понякога надвишава хиляда километра в секунда, а също така се наблюдават много високи стойности на плътност и температура.

„Последната, ако вярваме на показанията на няколко космически апарата едновременно, сега е повече от два милиона градуса, като нормалните стойности са от около 100 хиляди градуса, тоест по-висока от температурата в короната на Слънцето.“

„Възможно е подобни стойности никога да не са били регистрирани в историята на наблюденията или да са близки до исторически максимуми“, се уточнява в съобщението.
Изразява се надежда, че всъщносг малко, но много бързо плазмено влакно е достигнало Земята, притежаващо такава скорост по неизвестни причини, и че основната маса газ има по-умерени характеристики и ще пристигне по-късно.
Ако обаче това е било основното излъчване, тогава бури от най-високото пето ниво ще започнат в съвсем близко времесоред учените.

По-рано Лабораторията по слънчева астрономия към Института за космически изследвания на Руската академия на науките съобщи, че на 31 май Слънцето е регистрирало най-голямото изхвърляне на маса тази година, насочено директно към Земята. Това е резултат от изригване M8.2 (слънчевите изригвания се разделят на класове A, B, C, M и X в зависимост от силата на рентгеновото лъчение на самото събитие; изригванията от най-високия клас X могат да причинят проблеми на Земята, като например магнитни бури, освен това повишената радиация влияе върху работата на спътниците и усилва северното сияние).
Магнитните бури засягат предимно различни „деликатни“ електронни устройства, като навигационните устройства. Освен това, поради въздействието на магнитните бури, върху повърхността на тръбопроводите и трансформаторите могат да се образуват външни електрически заряди, което може да доведе до нарушаване на нормалната им работа.

Те влияят и на човешкото здраве.

„Факт е, че ако ритъмът на геомагнитните трептения се „припокрива“ с ритъма на човешкия сърдечен ритъм, това може да причини сериозни нарушения в неговото функциониране. В резултат на това се наблюдава обостряне на хронични сърдечно-съдови заболявания, повишен риск от миокарден инфаркт или инсулт при сърдечно болни“, обясниха от ведомството.
Приблизително 70% от инсултите, инфарктите и хипертоничните кризи се случват по време на магнитни бури. 

ПОСЛЕПИС P.S.

"Регионът на изригване е разположен в центъра на видимия диск на Слънцето, точно по линията Слънце - Земя, което изключва дори теоретичвата възможност, изхвърлената слънчева материя  да заобиколи планетата ни" - се казва в доклада.

Вече сме свикнали с подобни информации и знаем, че не ни казват всичко, така че ето го за пореден път. НЯКОЙ ИЛИ НЕЩО  спря плазмения облак от милиони градуси... Точно към Земята.

Този НЯКОЙ спаси цивилизацията на земляните.

В противен случай моретата и океаните, атмосферата - всичко просто би се изпарило от такива адски температури. И на Земята няма да остане живот - абсолютно никакъв.

Но някак си не е прието да се пише за това.

Вероятно по-късно ще напишат нещо, което прилича на истината. Но не и сега...

ТРЕТИ ДЕН ОТ ГЕОМАГНИТНАТА БУРЯ:

Магнитното поле на Земята все още изпитва колебания, причинени от бързия ореол на короналната масова емисия (CME), който се случи на 1 юни.

Силната геомагнитна буря (G4), която се случи веднага след пристигането на CME, е отшумяла, но бурите с по-малка интензивност (G1/G2) все още продължават на 3 юни. Наблюдателите на небето във високите географски ширини вече са нащрек за полярни сияния.

https://djani.blog.bg/

Коментирай