Локо Пд – Лудогорец 0:1, глупост на Дяков и два червени картона (видео)

Спорт

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Лудогорец играят при 0:1 в днешния мач от 31-и кръг на Първа лига. Попадението отбеляза Анисе в 11-ата минута.

При победа “орлите” ще грабнат шеста поредна шампионска титла.

Мачът стартира с домакински натиск. „Смърфовете“ имаха добра възможност да открият резултата още 3-ата минута. Кирил Котев пропусна от няколко метра, пращайки с глава топката над напречната греда. Малко по-късно Мартин Камбуров центрира към Умарбаев, който отправи силен изстрел, но за късмет на Ренан той се оказа неточен.

Постепенно Лудогорец успя да вземе инициативата и създаде няколко положения. В 11-ата минута Абел Анисе попари домакините. Халфът се разписа с глава след центриране на Вандерсон от корнер.

В 38-ата минута Марселиньо изведе на голова позиция Джонатан Кафу, но нападателят стреля слабо и Илко Пиргов неутрализира опасността.

Секунди по-късно Марселиньо направи пропуск от няколко метра.

В 45-ата минута се разрази меле на терена. Димитър Велковски и Светослав Дяков получиха директни червени картони и напуснаха принудително терена. Футболистът на „смърфовете“ бе санкциониран, тъй извърши нарушение отзад срещу Марселиньо и продължи с агресията след като бразилецът падна на земята. Дяков пък се опита да защити своя съотборник и извърши глупост като избута в лицето Велковски.

ЛОКО ПД – ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Анисе 11

ЛОКО ПД: Пиргов, Крумов, Котев, Виданов, Горанов, Везалов, Велковски, Кики, Камбуров, Марчев, Умарбаев

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Натанаел, Моци, Паломино, Лукас Саша, Анисе, Дяков, Марселиньо, Вандерсон, Мисиджан, Кафу